Crystal Serisi fotoğraf kağıdına parlak baskılar için burayı tıklayabilirsin.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

ALICI, www.birmucize.com internet sitesinde Sözleşme konusu ürünün temel niteliklerini, satış fiyatını, ödeme şeklini, teslimata ilişkin ön bilgileri ve bu sözleşmenin içeriğini okuyup bilgi sahibi olduğunu; bu sözleşmenin hükümlerini kabul ettiğini ve yazılı olarak gerekli onayı verdiğini kabul ve beyan eder. Ayrıca aşağıda paylaştığı kişisel verilerinin Birmucize Aydınlatma Metni kapsamında işleneceği konusunda bilgilendirildiğini beyan eder.

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI:

Ünvan: Arel Görsel Tanıtım ve Matbaacılık Sanayi ve Tic Ltd Şti.

Adres: Zübeyde Hanım Mah. Sebze Bahçeleri Cad. No:95/10, 06070, Altındağ/ANKARA

Tel: 0850 305 77 00 

e-posta: [email protected] 

Mersis No: 0074048487800011

1.2 ALICI:

MADDE 2- KONU

 İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesinin konusu (“Sözleşme”); Alıcı’nın, Satıcı’ya ait www.birmucize.com alan adlı web sitesinden (“Web sitesi”), elektronik ortamda siparişini verdiği özellikleri ve satış fiyatı aşağıda belirtilen ürünün satışı, teslimi ve bedelinin ödenmesine ilişkin olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.


MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

 3.1. Ürün ile ilgili Vergiler Dahil Satış Bedeli aşağıda belirtildiği gibidir.

Ürünün adı ve temel nitelikleri

Adet

Satış Bedeli

(KDV dahil toplam Türk Lirası)


Vadeli Satış Fiyatı

(KDV dahil toplam)

Kargo Ücreti


3.2. Ödeme Şekli: Kredi Kartı ile Peşin İşlem (Tek Çekim)


·       3.2.1. Yukarıdaki bölümde bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.

·       3.2.2. Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.

·       3.2.3. Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka, taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanızın inisiyatifindedir.

 

3.3. Vadeli Satışlar

Vadeli satışlar sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılmaktadır. İlgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit etmek Alıcının sorumluluğundadır. ALICI ilgili mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ile kendisi arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.


3.4. Kapıda Ödeme Servisi

Kapıda ödeme servisi kargo şirketi tarafından sağlanan bir ödeme seçeneğidir. Bu servis için kargo şirketi ücret tahsil etmektedir. Bu servis bedeli kargo şirketine ait olup, ürün iadesi halinde iade edilemez Satıcı bu bedelden sorumlu tutulamaz. Alıcı kapıda ödeme seçeneğini tercih etmesi halinde işbu ücret ile sorumlu tutulacaktır.


3.5. İade Prosedürü


3.5.1. Kredi Kartına İade Prosedürü

Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi durumunda ya da Hakem Heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini aynı sayıda taksitle yapmaktadır. Arel Görsel Tanıtım ve Matbaacılık Sanayi ve Tic Ltd Şti. (Birmucize.com) Banka’ya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Alıcının kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Alıcının satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta bir (1) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri, satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitlerin sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış ürünlerin iadesi durumunda Arel Görsel Tanıtım ve Matbaacılık Sanayi ve Tic Ltd Şti. (Birmucize.com), Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani Arel Görsel Tanıtım ve Matbaacılık Sanayi ve Tic Ltd Şti. (Birmucize.com), bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani Arel Görsel Tanıtım ve Matbaacılık Sanayi ve Tic Ltd Şti. (Birmucize.com) ilgili tutarı Banka’ya nakden ya da mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatılan prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, Arel Görsel Tanıtım ve Matbaacılık Sanayi ve Tic Ltd Şti.’nin (Birmucize.com) Banka’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.


3.5.2. Kapıda Ödemede İade Prosedürü

Kapıda ödeme servisi kargo şirketince sağlanan bir ödeme seçeneğidir. Bu servis için kargo şirketi ayrıca ücret tahsil etmektedir. Bu servis kargo şirketine ait olup, ürün iadesi halinde SATICI tarafından ALICI’ya iade edilecektir. ALICI bu prosedürü okuduğunu, kapıda ödeme seçeneğini tercih etmesi halinde bu ücrete katlanmayı kabul, beyan ve taahhüt eder.


3.6. Teslimat Şekli ve Adresi:

Teslimat kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslimat anında Alıcının adresinde bulunmaması durumunda SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş kabul edilecektir. Bu nedenle, Alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler ALICI'ya aittir.


MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

 

4.1. Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için Alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak sipariş aşamasında www.birmucize.com internet sitesinde yer alan Ön Bilgilendirme Formunun içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.


4.2. Sözleşme konusu ürünün ALICI tarafından, gösterdiği adreste kendisinden başka bir kişi/kuruluşa teslim edilmesi istenmiş ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.


4.3. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.


4.4. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin elektronik ortamda ALICI tarafından onaylanmış olması ve bedelinin Alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.


4.5. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının Alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, Alıcının kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünü üç (3) gün içinde SATICI'ya göndermesi zorunludur. ALICI ürünü tarafına teslim eden kargo firması aracılığıyla ücretsiz olarak SATICI’ya gönderebilir.


4.6. Garanti belgesi ile satılan ürünlerden veya garanti belgesi olmaksızın satılan ürünlerden ayıplı, arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için SATICI'ya gönderilebilir. Onarım kapsamında öngörülen taşıyıcı kargo firması, sipariş edilen ürünün tarafınıza teslim edildiği kargo firması olup onarım için belirttiğimiz işbu firma aracılığı ile malın gönderilmesi halinde kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. Aksi halde kargo ücretinden ALICI sorumludur.


MADDE 5- CAYMA HAKKI


5.1. Mesafeli sözleşmelerde tüketici, on dört (14) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.


5.2. Cayma hakkı süresi, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde, tüketicinin malı teslim aldığı günden itibaren, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlar.


5.3. Cayma hakkının kullanılması halinde, teslim edilen ürünün ve fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı iade edilmez ise; SATICI, KDV ve varsa sair yasal yükümlülükleri, tüketiciye iade edilecek bedelden tahsil edecektir.


5.4. Cayma hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcı sipariş edilen ürünün tarafınıza teslim edildiği kargo firması olup, iade için belirttiğimiz işbu firma aracılığı ile malın geri gönderilmesi halinde kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. Aksi halde kargo ücretinden ALICI sorumludur.


5.5. Vergi Usul Kanununun 385. Sıra nolu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinizin yapılabilmesi için, tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.


5.6. Cayma bildiriminin yapılacağı açık adres ve elektronik posta bilgileri aşağıdaki şekildedir.

Addres: - Zübeyde Hanım Mah. Sebze Bahçeleri Cad. No:95/10, 06070, Altındağ/ANKARA

E-mail: - [email protected]


5.7.Alıcının cayma hakkını kullanması halinde SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört (14) gün içerisinde varsa malın ALICI’ya teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri ve tüketiciyi borca sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmekle yükümlüdür. Cayma bildirimini takip eden on (10) gün içinde ALICI, malı SATICI’ya iade etmek zorundadır.


MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

 

Tüketici aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz:

6.1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.


6.2. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.


6.3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.


6.4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.


6.5. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.


6.6. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.


6.7. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.


6.8. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma,araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.


6.9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.


6.10. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.


MADDE 7 - TEMERRÜT HÜKÜMLERİ

 

7.1. Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu'nda yer alan Alacaklının Temerrüdü ve Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa yedi (7) günlük süre verecektir. Edimin bu süre zarfında da yerine getirilmemesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf temerrüde düşmüş kabul edilecek ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini veya sözleşmeden dönerek malın veya bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir..


7.2. Arel Görsel Tanıtım ve Matbaacılık Sanayi ve Tic Ltd Şti.’nin (Birmucize.com) işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler olması veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürün süresi içerisinde teslim edilemez ise; ALICI, Arel Görsel Tanıtım ve Matbaacılık Sanayi ve Tic Ltd Şti.’nin (Birmucize.com) hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve beyan eder. Yukarıda sayılan ve benzeri mücbir sebeplerin olması durumunda ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar on dört (14) gün içerisinde kendisine ödenir. ALICI kredi kartı ile taksitli alışveriş yapmış olması durumunda kredi kartına iade için yukarıda anlatılan prosedürü, mücbir sebep nedeniyle ürünün teslim edilemediği durumda bedel iadesi için de kabul eder.


MADDE 8 – ŞİKAYET VE İTİRAZLARA İLİŞKİN YASAL BİLGİLENDİRME

 

Bu sözleşmenin uygulanmasında, Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere göre Alıcının mal veya hizmeti satın aldığı yerdeki veya Alıcının yerleşim yerindeki veya Satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında il/ilçe tüketici hakem heyetleri yetkilidir.


MADDE 9 – SON HÜKÜMLER

 

Bu sözleşmenin uygulanmasında, Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere göre Alıcının mal veya hizmeti satın aldığı yerdeki veya Alıcının yerleşim yerindeki veya Satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında il/ilçe tüketici hakem heyetleri yetkilidir.


SATICI : Arel Görsel Tanıtım ve Matbaacılık Sanayi ve Tic Ltd Şti.


ALICI :


TARİH :

Ana Sayfa Kategoriler Sepet 0 Bildirimler 0 WHATSAPP